Озвучено, чому не буде низьких цін на азотні добрива

Озвучено, чому не буде низьких цін на азотні добрива d0bed0b7d0b2d183d187d0b5d0bdd0be d187d0bed0bcd183 d0bdd0b5 d0b1d183d0b4d0b5 d0bdd0b8d0b7d18cd0bad0b8d185 d186d196d0bd d0bdd0b0 d0b0d0b7

Навесні очікується дефіцит на всю групу азотних добрив, не лише на селітру та сульфат амонію, а й на карбамід та КАС. Про це повідомляє agravery.com, пише agronews.ua.

Про це розповіла Альона Бойко, директор з розвитку ТОВ «Укртрансліт», під час бізнес-конференції «Agrotrade club підсумки року 2021».

«Всім відомий той факт, що наша хімічна промисловість напряму залежить від ціни газу та його наявності. Можна навіть сказати, що ціна газу прирівняється до вартості мінеральних добрив, вироблених в Україні. Ціни на мінеральні добрива, останнім часом, стрімко, просто з геометричною прогресією зростають. Про зниження цін можна говорити лише при досягненні піку, а ми до нього ще навіть не дійшли. Тому чи буде вартість карбаміду у травні, дешевшою ніж у жовтні, для мене самої залишається великою загадкою», — коментує Бойко.

Так, ціни на азотні добрива продовжують ріст, що в більшості аграрії викликає подив, вони не можуть прийняти та переварити оперативно цю інформацію. Відповідно спостерігається зниження попиту, яке в результаті сформує відкладений попит.

«Всі знають, що відкладений попит, це коли всім одночасно необхідні добрива. Ми вже неодноразово зіштовхувалися із відкладеним попитом. Навіть у минулому році у нас це було, але минулоріч сезонна цінова різниця була близько 40%, а в цьому сезоні на сьогодні вона вже складає 200%», — додає директор з розвитку ТОВ «Укртрансліт».

За її словами, в минулому році інтенсивно працювала трейдерська бригада, дистриб’ютори, які ще з осені робили складські запаси і вони могли вже навесні підстрахувати аграрія зі своїх складів. Трейдери могли поставити добрива тим, хто оплатив товар, але не міг своєчасно його отримати. Навіть самі трейдери могли себе підстрахувати. В цьому році дистриб’ютори не мають такої можливості через ціну на добрива, хтось боїться, а хтось не має фактичної суми. Таким чином, підстрахувати аграрія у пік сезону просто буде нічим.

«Я вважаю, що буде дефіцит на всю групу азотних добрив, не лише на селітру та сульфат амонію, а й на карбамід та КАС. Тому, співтавивши всі прогнози, картина вимальовується не зовсім райдужна», — наголошує Альона Бойко. На думку експертки, вихід із такої ситуації — це плановий підхід до своїх сільськогосподарських циклів, планові закупівлі, які необхідно проводити у міжсезоння. Ті аграрії, які прийняли рішення раніше, опиняються у набагато вигіднішому становищі, ніж ті, які приймали рішення в останній момент. «Можливо цей важкий сезон змусить наших аграріїв робити закупівлю добрив наперед. Це важливо не лише для фермерів, а й для трейдерів і виробників», — підсумувала директор з розвитку ТОВ «Укртрансліт».

Читайте також: Як орендувати вантажні вагони Укрзалізниці на електронних аукціонах.