
Україна стає імпортозалежною, оскільки більшість напрямків аграрного сектору наполовину або майже знищені. Про це наголосив голова Союзу українського селянства Іван Томич. Про це повідомляє УНІАН, пише agronews.ua.
“У нас всі напрямки аграрної галузі, крім зернових і технічних культур, фактично наполовину або майже знищені. Це є головний фактор того, що ми стаємо імпортозалежні. Ми сьогодні купляємо майже все. Навіть пшеницю ми продаємо, а потім купуємо в інших країн борошно, макаронні вироби, випічку і все інше. При такому підході ми ніколи не вирішимо продовольчої стабільності”, – зазначив Томич.
За його словами, для розв’язання проблеми продовольчої кризи потрібно підтримувати виробництво в цілому, а не лише окремі його галузі.
“Треба стимулювати виробництво – це найголовніший стратегічний підхід. Ми перетворились в країну монокультури – зернові та олійні, під які використовується більше двох третин українських чорноземів. Цей ресурс вбиває наші землі і вивозиться як сировина в інші країни. Це завдає серйозну продовольчу нестабільність, тому що інші культури (овочівництво, садівництво, виноградарство) та тваринництво сьогодні у критичному стані щодо кількості виробництва”, – підкреслив голова союзу.
Він зазначив, що молочна галузь зараз знаходиться в край скрутному становищі, що призводить до дефіциту вітчизняних молочних продуктів.
“У нас за 100 років найменша кількість корів, молока немає. Якби не “бодяжили” і не імпорт, то в нас полиці магазинів були б пустими”, – наголосив Томич.
Він додав, що необхідно змінювати аграрну політику. Тому що наша країна, за Конституцією, є соціально орієнтованою і, виходячи з цього, українці повинні бути забезпечені якісними продуктами за доступними цінами, а не картками.
Читайте також: Чи буде Україна з міндобривами?
Теги: експорт, імпорт, імпортозалежність