На Дніпропетровщині спостерігається загибель озимих зернових

На Дніпропетровщині спостерігається загибель озимих зернових na dnipropetrovshhyni sposterigayetsya zagybel ozymyh zernovyh

На Дніпропетровщині, за попередніми даними відрощування монолітів озимих зернових культур виявлено, що загибель рослин озимої пшениці становить до 2%, озимого ячменю – до 5%. Про це повідомили у ГУ Держпродспоживслужбі в Дніпропетровській обл., пише agronews.ua.

Як повідомили у відомстві, у третій декаді січня спостерігалась холодна, волога погода. Середньодекадна температура повітря виявилась на 0,6°C вище за середню багаторічну і становила 4°C морозу. Максимальна температура повітря підвищувалась до 2,2°C тепла, поверхня снігу прогрівалась до 1°C тепла. Мінімальна температура повітря знижувалась до 12,2°C морозу, поверхня снігу охолоджувалась до 16°C морозу.

«Під час найбільшого похолодання мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3 см) знижувалась до 4°C морозу і була незагрозлива для рослин озимих культур. Агрометеорологічні умови для перезимівлі озимих культур були задовільні. Розрахункова критична температура вимерзання у фазі кущення становила 14,9 °C морозу», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, продовж звітного періоду загрозливих явищ для перезимівлі озимих культур не спостерігалося, посіви перебували у стані зимового спокою.

Читайте також: Озвучено переваги українського соняшника в раціоні тварин.