На Запоріжжі чиновники намагались сфабрикувати банкрутство державного сільгосппідприємства

На Запоріжжі чиновники намагались сфабрикувати банкрутство державного сільгосппідприємства na zaporizhzhi chynovnyky namagalys sfabrykuvaty bankrutstvo derzhavnogo silgosppidpryyemstva

На Запоріжжі група чиновників намагалась сфабрикувати банкрутство державного сільськогосподарського підприємства та в результаті купити його за безцінь. Зокрема, аферисти значно применшили кількість зібраного врожаю, а різницю з реальним врожаєм продали і привласнили собі кошти. Повідомили в пресслужбі СБУ області, пише agronews.ua.

Як розповіли правоохоронці, на початку посівного сезону 2021 р. чиновники організували посів сільськогосподарських культур користуючись насіннєвим матеріалом та технікою держпідприємств. Надалі, вони вносили недостовірні відомості в облікову документацію та занижували кількість зібраного врожаю. «Надлишок» зерна за сфальшованими транспортними накладними вивезли на елеватор «партнерів» і реалізували за ринковими цінами. 

«Аферисти намагались штучно створити кредиторську заборгованість, що згодом дало б можливість викупити ці сільгосппідприємства через підставних осіб за безцінь. За висновками експертів, збитки держави тільки по врожаю зернобобових культур становлять майже 3 млн грн», — підрахували в СБУ. 

Також у ході розслідування було встановлено, що за злочинною схемою стоять представники місцевого організованого кримінального угруповання. Вони проводили на керівні посади держпідприємств «своїх людей» та впливали на фінансово-господарську діяльність.

Наразі 6 посадовцям держпідприємств повідомлено про підозру у привласненні та  розтраті держмайна. Триває досудове розслідування та проводиться експертиза.